• Cataleya Art

Znajdź swoje miejsce na ziemi

Zaktualizowano: 23 cze 2021


"Moja dusza jest wszędzie. Jestem tego pewny i zamierzam tam skończyć"

Rumi

(tłum. własne)


Piszę ten post mając przed sobą łąkę żółtych kwiatów. Jest w niej coś przyciągającego, magicznego, coś - co ciężko opisać słowami. Czy to ten kolor, czy natura, która sama w sobie jest po prostu piękna. Są na tym świecie miejsca, których nie da się opisać słowami, nie da się w pełni sfotografować. Niektóre miejsca są po to, aby je poczuć. Natura jest po to, żeby z nią obcować, po prostu być - tak jak ona po prostu jest.


Dziś bardzo to doceniam. Duży wpływ na to miały wakacje spędzane na wsi, w dzieciństwie. Dziś bardzo mi tego brakuje. Może właśnie dlatego ta żółta łąka jest taka hipnotyzująca w swojej prostocie.


Dzieciństwo spędziłam w jednej z urokliwych polskich wsi. Moim miejscem na świecie był drewniany domek a obok drewniana stodoła i pełno ścieżek wśród zielonych pól i łąk. Mimo, że trzeba było pomagać i pracować, lubiłam spędzać tam czas. Już jako mała dziewczynka jeździłam z dziadkiem pracować w polu. Mogłam brać ze sobą zabawki i robić to, na co miałam ochotę. Pamiętam dzięki temu dawne czasy, sposoby pracy na roli i są to najlepsze wspomnienia.

Uwielbiałam szwendać się po okolicznych drogach, wydeptanych przeze mnie wielokrotnie. Świat wydawał mi się nieograniczony. Zieleń wydawała mi się nieograniczona. Mogłam leżeć na kładce nad rzeką godzinami i nie robić nic, po prostu być. Mogłam godzinami patrzeć w gwizdy, szukać konstelacji i tylko to się wtedy liczyło.


Dziś jeszcze bardziej doceniam ten czas, dziś zapach skoszonej trawy, cisza poranka i każdy odcień zieleni pozwala mi na chwilę przenieść się w przeszłość. Dziś natura przypomina mi, że moja dusza należy do świata i tylko tam mogę się odnaleźć.

Moja dusza to zieleń, zapach wody, wiatr poruszający konarami drzew, promienie zachodzącego słońca, chłód nocy i blask gwiazd. Moja dusza to horyzont. Moja dusza jest nieskończona.

A gdzie jest Twoja dusza ?

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie