• Cataleya Art

Słowo daje wolność

Zaktualizowano: 23 cze 2021
Tworzenie bloga daje bardzo wiele możliwości. Można pisać na zupełnie dowolne tematy i cokolwiek tylko podsunie nam wyobraźnia. Można dywagować, kontemplować, bawić się słowami lub po prostu przelewać myśli. Można opisywać, opowiadać, kreować... Można być sobą lub zupełnie kimś innym... Można pisać z sensem, albo bez Można chcieć być zrozumianym, albo pisać w swoim własnym języku. Wszystko sprowadza się jednak do jednego. Pisanie daje nam wolność, pisanie rozbudza wyobraźnię, poszerza horyzonty, pozwala wyrazić siebie. Jakkolwiek, poprzez słowa.


Ja pisałam od zawsze, od kiedy pamiętam. Prowadziłam pamiętniki, opisywałam wszystko co mnie dotyczyło, albo czego chciałabym doświadczyć. Pisanie wryło mi się w psychikę, a słowa stały się moimi przyjaciółmi. Koiły zmysły, pozwalały marzyć i pozwalały na bycie wolnym. W moich czasach pisało się na papierze. Tylko na papierze. Komputery pojawiły się z czasem. Nigdy nie rozstawałam się z długopisem i zeszytem, który musiał być oczywiście z piękną okładką. Nigdy nie kupiłam zeszytu bez zastanowienia się nad wyborem okładki. Chyba chciałam, aby to, co piszę, oprawione było pięknie. W ten sposób oprawiałam też swoje myśli.


Dziś pisząc w internecie mamy zupełnie inne możliwości, możemy decydować o wyborze czcionki, kolorach i stylu. Jednak słowo zawsze pozostanie niezmienne. Słowo zawsze da nam wolność wyboru. To chyba w tym wszystkim jest najważniejsze. Słowo jest ponadczasowe. Jedyne i niezastąpione. Tego się trzymam, czego i Wam życzę :)


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie