• Cataleya Art

SOBOTA Odrodzenia - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

"Istnieje swoista witalność, siła życiowa, przebudzenie, która dzięki tobie przekłada się na działanie, a ponieważ taki ktoś jak ty zdarza się tylko raz na wieczność, przejawia się w sposób niepowtarzalny.

Jeśli zablokujesz ten przejaw, nie istnieje ona za innym pośrednictwem i będzie stracona na zawsze".


Marta Graham


Mądrość życiową można znaleźć na każdym kroku. Jest mnóstwo poradników motywacyjnych, psychologów, internet to skrzynia wiedzy na każdą naszą bolączkę. Czasem jednak jest tego wszystkiego tak dużo, że nie potrafimy się w tym odnaleźć. Trudno jest wyłapać te prawdziwe, najbardziej wartościowe treści. Często trudno ustalić, czy szukamy we właściwym miejscu. A co jeśli zaczęlibyśmy od nas samych?

Najlepiej zacząć od zapytania samego siebie, co nas tak naprawdę martwi. Nie mam tutaj na myśli codziennych problemów. Chodzi mi raczej o to, co jest głębiej, to, co na co dzień skrywamy. Często nasze codzienne zmartwienia, nastrój są spowodowane tym, czego nie potrafiliśmy w sobie przepracować, zrozumieć i wypowiedzieć na głos. Podświadomie nie chcemy wracać do złych wspomnień, zawodów, złych sytuacji, jakie się nam przytrafiły w życiu, z naszej, czy nie z naszej winy. Wszystko, co przeżyliśmy jest częścią nas i podświadomie ma na nas wpływ, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.


Kluczem do rozprawienia się z demonami jest stawienie im czoła. Zacząć należy od zlokalizowania tych demonów i zastanowienia się, jaki mają wpływ na nasze życie. Jednym z najważniejszych kroków jest przebaczenie, zarówno tym, co nas skrzywdzili, jak i samemu sobie. Nie pójdziemy dalej, jeśli nie przebaczymy. Będzie to naszym cieniem, będzie ujawniać się w najmniej spodziewanych momentach. Nie ważne jak cierpieliśmy, czy było to z winy innych, czy z naszej, teraz to już przeszłość. Jeśli musisz - żałuj, jeśli musisz - płacz, jeśli musisz - napraw, jeśli chcesz pójść dalej - przebacz.

Spróbuj, a przekonasz się, że to oczyszczające. Jakbyśmy odetchnęli na nowo, z nową energią, zapałem, lżejsi i bardziej otwarci na nowe doznania.

Życie jest zbyt krótkie, aby nosić w sobie gorycz.


Nawet, jeśli życie wydaje się czasem za trudne, wyzwania za skomplikowane, nawet jeśli nie wiesz, gdzie zacząć i jak sie za nie zabrać, aby było satysfakcjonujące - dasz radę, masz w sobie wszystko, czego potrzebujesz.


Idź przed siebie mimo wszystko, na przekór wszystkiemu, co odbiera siłę. Na tym własnie opiera się dobre życie."Nie wybieramy sobie życia, to ono wybiera nas. Nie mamy też wpływu na to, ile przypadnie nam w udziale szczęścia, a ile smutku. Trzeba się z tym pogodzić i iść dalej.

To prawda, że nie wybieramy sobie życia, ale decydujemy, co zrobimy ze szczęściem i smutkiem, które są nam przeznaczone"


Claire Cook


Jeśli przeszedłeś wszystkie kroki i udało ci się choć odrobinę zmienić, choć trochę spojrzeć inaczej na otaczający cię świat - gratuluję. Jeśli jeszcze nie czujesz w sobie zmian, nie martw się, ona przyjdą. Ziarno zostało już zasiane. Konkretne myśli przyjdą do ciebie - jeśli przyjdzie na nie pora.


Jutro ostatni krok z tej serii - do zobaczenia !
9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie