• Cataleya Art

NIEDZIELA Szacunku - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

Dziś ostatni dzień z tego cyklu, ostatni dzień tygodnia, warto więc przyjąć go z pokorą.


Jutro pierwszy dzień reszty twojego życia, przygotuj się na niego.


Dziś proponuję dzień wyciszenia. Jakoś tak się przyjęło, że niedziele bywają spokojne, mniej się dzieje, każdy zaszywa się gdzieś w domu albo podróżuje do pięknego miejsca, by tam w spokoju kontemplować widoki. Nie ma takiego gwaru jak w tygodniu. Niech i twoja wewnętrzna niedziela będzie inna, niech w twoim wnętrzu coś się zmieni. Zrób dziś wszystko inaczej niż dotychczas, albo zrób coś, czego jeszcze nie robiłeś.

W kulturze, w jakiej się wychowałam, niedziela ściśle związana była z Bogiem. Dla każdego jednak Bóg znaczy co innego, jest postrzegany w inny sposób. Nie namawiam tutaj ani nie zniechęcam, to osobista kwestia każdego z nas.


Moja relacja z Bogiem bywała trudna i skomplikowana, jednak nigdy nie odeszłam na stałe. Bóg zawsze był, nawet jeśli czasem wydawało się, że jest gdzieś dalej. Każdy z nas musi wypracować sobie własną drogę do Stwórcy, albo też do kogoś lub czegoś, w co wierzy. Wiara pomaga, ale nikt nie może nam jej narzucać. Musi ona płynąć z naszego wnętrza i być szczera, tylko wtedy ma sens."Szczytem głupoty jest wierzyć w Boga albo w siłę, która nas prowadzi, tylko dlatego, że ktoś nam kazał.

Po to mamy zmysły, żeby za ich pośrednictwem odbierać informacje, własnymi oczami widzimy, własną skórą czujemy. Po to zaś mamy inteligencję, żeby rozumieć. Każdy jednak musi rozwikłać łamigłówkę sam"


Sophy BurnhamDzisiejszą niedzielę nazwałam niedzielą pełną szacunku. Szacunku do tego, w co wierzymy oraz szacunku do samego siebie. Nasza relacja z nami samymi jest bardzo ważna. Musimy dobrze siebie poznać i zrozumieć, odkryć, co tak naprawdę jest w nas, zdjąć wszystkie maski, które często zakładamy. Wtedy być może uda nam się odkryć prawdę o nas samych. Do takiego spotkania ze sobą potrzebna jest nam samotność, wtedy przed nikim nie udajemy, do nikogo się nie dostosowujemy, jesteś tylko Ty i nikt więcej. Wtedy możesz usłyszeć swój wewnętrzny głos i odkryć prawdę o sobie.

Często może nam się to nie spodobać, jacy jesteśmy, jakie prowadzimy życie, jakie wyznajemy wartości. Spotykamy samego siebie i nie chcemy już tacy być. Wkurzamy się, że niepotrzebnie burzyliśmy nasz spokój, naszą zwykłą codzienność. Tak naprawdę jednak gdzieś w głębi duszy wiemy, że było warto."Wielkie szczęście przychodzi z nieba, prawdziwe radości biorą się z wysiłku"


przysłowie chińskieZabierz siebie na spacer, górską wędrówkę, spaceruj po plaży o wschodzie słońca, obcuj z naturą i szukaj samego siebie. Zrób cokolwiek, aby pobyć ze sobą i dowiedzieć się kim naprawdę jesteś.


Całe Twoje życie, wszystkie wybory jakich dokonujesz, droga jaką obierasz - to kwestia percepcji. odpowiedniego spojrzenia i podejścia. Jeśli z góry będziesz zakładał porażkę to na pewno Ci się nie uda. Jeśli jednak uwierzysz w siebie i nie będziesz się poddawał z każdym niepowodzeniem, to w końcu osiągniesz zamierzony cel.

Życia nie można się nauczyć, nie ma na niego schematu. Życie to praca nad sobą, pokonywanie przeciwności, przekraczanie granic.


Uwierz - a osiągniesz sukces.


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie