• Cataleya Art

Rozważania o życiu - część 2

Zaktualizowano: 23 cze 2021

Poszukiwanie siebie, jak też i poszukiwanie sensu tego wszystkiego wymaga otworzenia się na wszystko co nas otacza. Być może zmagamy się z życiem, każdego dnia. Być może czasem nie mamy siły, siły - by poczuć, że żyjemy. Teraz jest dobry moment, żeby nad tym popracować, żeby to zmienić.

Zatrzymaj się na moment, zastanów, przewartościuj wszystko, co do tej pory przeżyłeś i jaki poprzez to, albo dzięki temu się stałeś, a potem ... zacznij żyć, po prostu.
Otwórz się na świat


To nasz świat. To nasz dom. To najlepsza rzecz, jaka nas spotkała. Dlatego zachwycajmy się światem, każdego dnia, pod każdą postacią, w najmniejszym jego zakątku. Wytyczajmy nowe ścieżki, idźmy w nieznane. Otwórzmy się na świat, a wtedy świat nas weźmie w swoje ramiona.


Bądź świadomy


Dziś to dobry moment, żeby działać, zawsze jest dobry moment. Dlatego miejmy świadomość tego, kim jesteśmy. Zaakceptujmy fakt, że poznaliśmy najgorszą i najlepszą wersję siebie i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić krok do przodu. Codziennie jeden krok.


Otwórz swoje serce


Miej odwagę marzyć. Miej wiarę, by te marzenia stały się rzeczywistością i wreszcie miej odwagę być sobą. Bądź wdzięczny za to, co masz i zrób z tego użytek. Tak naprawdę nie potrzebujesz więcej do tego, aby być szczęśliwym. Masz wszystko, co potrzebne, nie musisz już na nic czekać. Nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, albo kim nie chcesz być. Żyjesz przede wszystkim dla siebie, jeśli będziesz otwarty na przyjęcie samego siebie, jeśli będziesz prawdziwy dla samego siebie - będziesz też prawdziwy dla innych.


Zacznij żyć ! Teraz !

Miej wielkie marzenia. Mierz wysoko. Bądź otwarty na świat.

Zacznij tworzyć wartościowe wspomnienia.


To moja mała filozofia. Może jest mała, ale jak się ją odpowiednio wykorzysta - potrafi tworzyć rzeczy wielkie i wielkich ludzi, wielkich duchem :)


Zapraszam do korzystania :) i dzielenia się opiniami :)


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie