• Cataleya Art

Rozważania o życiu - część 1

Zaktualizowano: 23 cze 2021

Chyba każdy w pewnym momencie swojego życia chociaż raz zadaje sobie pytanie - co dalej z moim życiem ? Pytanie to nasila szereg kolejnych - czy podążam właściwą drogą ?; czy podejmuję właściwe decyzje ?; czy to co robię daje mi satysfakcję ?; czy to jest maksimum moich możliwości, czy też może mogę więcej? Można przeczytać kilka mądrych książek, posłuchać kilku mądrych rad, jednak ostatecznie decyzja pozostaje dla nas. Decyzja i wybór drogi, którą chcemy podążać, czy też zmiana tej drogi na bardziej odpowiednią.


Przez wiele lat próbowałam wypracować swoją własną filozofię życiową, której będę mogła się trzymać i której wytyczne pomogą mi przezwyciężać przeciwności. Nie było łatwo, nie wszystko w życiu da się podporządkować pod jakiś z góry określony schemat. Wiem jedno.

Nie można na siłę zmienić życia, sprawić, by poczuć sens ot tak. Można jednak próbować zmienić sposób myślenia, nastawienie do świata, a przede wszystkim do samego siebie. Należy jednak pamiętać, ze jest to proces, nic nie stanie się w ściśle określonych ramach czasowych. Potrzeba cierpliwości, słuchania mądrych ludzi i chyba najwięcej wiary - że w końcu nam się uda, że przestaniemy czuć się zagubieni i odnajdziemy dla siebie właściwe miejsce.


Czasem może udać się tylko na chwilę, możemy złudnie poddać się euforii, a gdy już wszystko opadnie, opadnie też zapał. Wtedy trzeba podnosić się od nowa, odnajdować się od nowa, aż do momentu, kiedy w końcu poczujemy się ze sobą dobrze. Kiedy będziemy po prostu wiedzieć, że to jest właśnie to miejsce i ta droga.


Moim zdaniem złotym środkiem jest po prostu nie poddawać się i wierzyć w siebie za wszelką cenę.


Mam też kilka rad, które mogą trochę pomóc, ale o tym w drugiej części...


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie