• Cataleya Art

PIĄTEK Wolności - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

W dzisiejszym świecie ciężko powiedzieć, że jesteśmy tak naprawdę wolni. Ogranicza nas z każdej strony bardo wiele spraw. Ogranicza nas prawo, sprawy materialne, obowiązki, które musimy wykonać, ludzie, którzy coś od nas chcą, czegoś wymagają. Ogranicza nas nasze własne cierpienie, często nasza przeszłość i przyszłość, nasza wyobraźnia. Lista jest długa."To właśnie cierpienie nauczyło mnie uważności. W momentach cierpienia, gdy przyszłość jest zbyt przerażająca, by o niej myśleć, a przeszłość zbyt bolesna, by ją rozpamiętywać, nauczyłam się zwracać uwagę na to, co jest teraz."


Julia CameronZapominamy się w tym wszystkim, pędzimy do przodu i w pewnym sensie gubimy się gdzieś po drodze. Zawaleni natłokiem spraw i obowiązków.Zapominamy o tym, żeby się czasem zatrzymać i spróbować przewartościować to, co nas służy, a co szkodzi.

Wolność to nie tylko ograniczenia, wolność to nasze postrzeganie świata, to dopasowanie się do zastanej sytuacji w taki sposób, aby nas nie ograniczała."Nadszedł czas na zmiany. Na nowe wyzwania. Na rozbudzenie nadziei na przyszłość.

Bo przecież nawet w pozornej pustce kryją się nowe możliwości.

Możliwość wyboru jest na wyciągnięcie ręki.

Codziennie.

Wszystko zależy od ciebie"


Chris OrwigMoże to brzmi trochę sprzecznie. Jak się nie ograniczać żyjąc w świecie pełnym ograniczeń? Tak naprawdę należy postawić sobie pytanie, co uznamy za ograniczenie, a co za wyzwanie do pokonania? Rzeczy mogą nabrać zupełnie innego znaczenia, jeśli odpowiednio je nazwiemy.

Wolność to postrzeganie świata i samego siebie, to nie zastanawianie się, co by było tylko ruszenie do przodu. To właśnie dziś możesz odkryć wolność jaką masz w sobie i jaką daje ci świat. Jeśli zdecydujesz się zacząć - nie przestawaj jej szukać, ona wyjdzie ci na spotkanie.

Powodzenia i do jutra !


#wolność #piątek #motywacja #inspiracja #wyzwanie #krok

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie