• Cataleya Art

O poezji - szuflada pełna poezji

Zaktualizowano: 11 kwi 2021

Poezji nie można ograniczać jedynie do tworzywa, jakim jest słowo. Poezję możemy znaleźć w muzyce, w fotografii, nawet w posiłku przygotowywanym w wyrafinowany sposób. We wszystkim, w czym uda nam się odkryć coś nowego, w czym znajdziemy jakieś objawienie. Coś takiego może zdarzyć się w zwykłym dniu, samo w sobie zwykłym nie będąc.

... Piszcie o niebie, o uśmiechu dziewczyny, ale jeśli to robicie, niech wasza poezja wyczaruje sąd ostateczny albo zbawienie, albo coś jeszcze bardziej nadzwyczajnego. Nieważne co, byle wzruszało, oczarowywało, przenikało do głębi, budziło dreszcze. I żeby sprawiało, że poczujemy się nieśmiertelni !

Poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec nawet w najprostszych i najbardziej banalnych momentach. "

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Droga w lesie rozwidla się,

ja wybrałam tę mniej wydeptaną...

zapraszam wszystkich, którzy poszukują...
Szuflada pelna poezjiZdjęcia są jak wiersze, można je interpretować na swój sposób, można w nich zobaczyć jakąś cząstkę siebie.

Zarówno jedne, jak i drugie to sztuka zaklęta w

słowach i obrazach.

Ktoś powiedział kiedyś, ze pasja jest zawarta w ryzyku, dlatego zaryzykuję i zostawię tutaj to, co dotychczas trzymałam w 'szufladzie'. Jeśli uda mi się zainspirować choć jedną osobę, będzie to znaczyło, że nie robię nic na marne.

Pamiętaj,

"Trwa wielkie przedstawienie. Możesz dopisać wers" jak powiedział kiedyś Walt Whitman2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie