• Cataleya Art

Motywacyjny PONIEDZIAŁEK - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

Od zawsze zbieram słowa, myśli motywacyjne, wszystko, co może mnie zainspirować. Pomyślałam sobie więc - dlaczego by się tym nie podzielić, nie przekazać dalej, nie zmotywować kogoś jeszcze...


Opracowałam TYGODNIOWĄ KOLEKCJĘ MOTYWACYJNYCH KROKÓW, gdzie każdy dzień może być szansą na zmianę, jeśli tylko pozwolisz tej zmianie zaistnieć w Twoim życiu.


Dziś jest Poniedziałek - nazwałam go Motywacyjnym Poniedziałkiem.

Początek tygodnia to dobra zachęta do zapoczątkowania zmian. Warto więc zacząć już od dziś.Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś, kim będziesz za kilka lat? Jak będzie wyglądało Twoje życie? Jak chciałbyś, aby wyglądało? Czy spełniły się Twoje plany i marzenia? Czy żyjesz tak, jak zawsze chciałeś żyć? Czy może myślisz, że masz jeszcze czas, że jeszcze zdążysz wprowadzić w życie swoje plany, jeszcze zdążysz być tym, kim zawsze chciałeś być? Niezależnie od tego, na jakim jesteś etapie - decyzję możesz podjąć każdego dnia, działanie możesz podjąć kiedykolwiek tylko zechcesz.


Ale...


Co jeśli zdałbyś sobie sprawę, że już teraz możesz uczynić swoje życie znośnym, albo jeszcze lepiej - wspaniałym? Co jeśli uwierzyłbyś, że możesz zacząć zmieniać swój świat każdego dnia i mieć wpływ na to, jaki będzie Twój dzień?

Co jeśli zacząłbyś właśnie dziś? Czy odważyłbyś się zacząć zmieniać swoje życie już od dzisiaj?


Recepta jest prosta - małe kroczki - to małe zmiany, a te z kolei prowadzą do dużych kroków, zwiększają dystans, perspektywę, pozwalają spojrzeć inaczej.

Co jeśli już dziś zrobiłbyś ten jeden, mały, pierwszy krok?

Wiadome jest, że nic samo się nie zrobi, nikt za nas nie podejmie tych kroków, decyzji, nie przejdzie tej drogi, którą na początku musimy przejść, aby dojść do pewnego przełomu. Wszystko zaczyna się od decyzji. Jedna decyzja zapoczątkowuje kolejną i prowadzi do działania. Działanie to najlepszy prezent jaki możesz sobie dać.


"Dopóki człowiek nie zaangażuje się bez reszty, wciąż istnieje w nim wahanie, możliwość wycofania się, brak skuteczności. Do wszystkich przejawów inicjatywy (albo kreatywności) stosuje się jedna elementarna prawda, której nieznajomość zabija niezliczone pomysły i wspaniałe plany i z chwilą, gdy człowiek zaangażuje się w coś nieodwołalnie, Opatrzność również zabiera się do pracy.

Dzieją się różne rzeczy, by zaistniała ta jedna, która w przeciwnym razie nigdy by się nie wydarzyła. Z podjętej decyzji wypływa cały strumień zdarzeń, mobilizujący rozmaite zbiegi okoliczności, nieoczekiwane spotkania i pomoc materialną, jakiej nikt się nie spodziewał"


W. H. Murray - szkocki pisarz i himalaista


Dziś, w ten rozpoczynający się Poniedziałek masz dużo czasu, aby sprawić, żeby był to wyjątkowy dzień - Poniedziałek pełen motywacji, do działania, do tworzenia, do zrobienia pierwszego kroku. Może to być chociażby wyjście na poranny spacer i zachwycenie się świeżym zapachem poranka, zerwanie kwiatów rosnących na łące czy kupienie sobie jakiegoś drobiazgu, który zawsze nam się podobał.


Pamiętaj !
Motywacja zaczyna się tak naprawdę w Tobie i jest to najprostsza z prawd, to Ty jesteś jej nośnikiem i bez Ciebie ona nie ma prawa zaistnieć.

Zrób dziś pierwszy krok, nawet jakby to był malutki krok. Zrób coś nieprzewidywanego, coś, czego dawno nie robiłeś albo zawsze chciałeś zrobić, a nie miałeś na to odwagi.


Daj się zmotywować otaczającemu Cię światu, ludziom, słowom, obrazom, zapachom czy emocjom.
A już jutro....

kolejny dzień do przeżycia,

kolejne kilometry do przejścia,

kolejne chwile do kolekcjonowania.


Do jutra !#motywacja #inspiracja #poniedziałek #bądźkreatywny #kroki #działanie


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie