• Cataleya Art

Mole książkowe

Zaktualizowano: 22 cze 2021

Dziś będzie o czystej, niczym niewymuszonej, prosto z serca - miłości do czytania, a ściślej mówiąc - miłości do książek.Ostatnią książką, jaką przeczytałam była "Księgarenka w Big Stone Gap" Wendy Welch. Przyznam, że na początku ciężko było mi przez nią przebrnąć, ale wytrzymałam. I co odkryłam? Odkryłam, że wcale nie jestem wariatką :) A to dlatego, bo książki można kochać prawdziwie i wcale nie musi być w tym nic dziwnego. Owszem, może na swój sposób trochę jest, ale tylko dla tych, którzy nie podzielają tak ochoczo pasji do czytania.

Tak naprawdę każdy z nas ma swoje dziwactwa, ale chyba własnie one powodują, że jesteśmy wyjątkowi. Tak też o sobie powinniśmy myśleć :)


Jak to zwykle z moim czytaniem bywa, wypisałam sobie kilka cytatów. Słowa są dla mnie zbyt cenne, żeby je tak po prostu zostawić pomiędzy kartami książki, zamknąć i po jakimś czasie zapomnieć. Powiem więc słowami autorki:"Książki to coś więcej, niż tylko słowa na papierze.

Wyznaczają one istotne elementy w naszej podróży przez życie"


"Książki nie są jedynie ideałami uwięzionymi w okładkach, ale także artefaktami, kamieniami milowymi w podróży przez życie".

Wendy Welch
11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie