• Cataleya Art

Życie to zmiany

Zaktualizowano: 20 cze 2021


Życie to zmiany,


... to przeszłość mieszająca się z przyszłością, to nieustanne dążenie za czymś czego nie umiemy nazwać albo co nazwać się boimy. To nieustanna próba odnalezienia się w dzisiejszym świecie, sprostanie wymaganiom a jednocześnie chęciom bycia gdzieś pomiędzy tym wszystkim sobą, ze wszystkimi swoimi planami i marzeniami. Życie to także odwaga, może nawet właśnie odwaga definiuje nas i to jak żyjemy...


Czy życie może być piękne będąc jednocześnie ciężkie i nieznośne czasem ? Pozwolę sobie oczywiście odpowiedzieć, otóż może i dowodem na to są Ci wszyscy ludzie, którym się udało. Udało się żyć na swoich warunkach, dostosować się do zaistniałej rzeczywistości i do tego, czego zmienić nie można. Cieszyć się tym co mają i jednocześnie być w stanie sięgać po więcej. Podziwiam ich za odwagę, za odwagę do bycia sobą w dzisiejszym świecie.


Dlaczego piszę w trzeciej osobie? Chyba dlatego, bo bardzo chciałabym mieć tyle odwagi. Odwaga to niewiele a jednocześnie wszystko. To ona definiuje jacy jesteśmy i do czego jesteśmy zdolni, żeby spełniać swoje cele i marzenia.

Zbliża się koniec roku,

..., kończy się jakiś etap a rozpoczyna nowy, nowy rozdział, nowa czysta karta. Czy to nie jest zachęcające? Czas, aby coś zmienić, przedsięwziąć, postanowić. Tak naprawdę każdego dnia mamy ten czas, ale początek nowego roku jest takim jakby zaproszeniem do zmian, chociażby malutkich.

Obecny rok

... był inny niż wszystkie, dla niektórych bardzo ciężki i męczący, przyniósł niespodziewane zmiany, zarówno w życiu każdego z nas, jak i w nas samych. Już w jakiś sposób przywykliśmy do zaistniałej sytuacji i chcemy, żeby się jak najszybciej skończyła i zwróciła nam swoistą wolność. Mimo wszystko i z tymi ograniczeniami nauczyliśmy się żyć, radzić sobie, walczyć o swoje.


Życzę Wam przede wszystkim odwagi, aby zaczynać wcześniej, nie czekać, nie zwlekać. Planowanie można rozpocząć już dziś, teraz. Każdy ma w sobie odwagę, tylko ukazuje się ona w inny dla każdego sposób. Odwaga jest jednym z filarów, na którym opiera się dobre życie.

Życzę więc sobie i Wam, właśnie dziś - odwagi (a dlaczego by nie?), by życie rozpoczynać w każdej chwili, by nie bać się swoich myśli i słów.

Ps. Trochę cicho było tutaj ostatnimi czasy... chyba nieco wcześniej zapadłam w zimowy sen, obudziłam się, w sam raz na piękną końcówkę jesieni :)

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie