• Cataleya Art

Kreatywny WTOREK - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

Kreatywny, odkrywczy, pasjonujący - taki może być właśnie wtorek.


Może być nagłym przełomem albo powolnym przebudzeniem - czymkolwiek będzie twój dzień - nie będzie stracony.


Bycie kreatywnym to bycie twórczym, a twórczość to połączenie wszystkiego tego co na zewnątrz, z nami samymi i umieszczenie tego w teraźniejszości.

Co jeśli spróbowałbyś dziś coś stworzyć? Nie mogę dać ci odpowiedzi, musisz jej poszukać w sobie, w swoim wnętrzu. Niech to będzie cokolwiek, namaluj obraz, napisz wiersz, wejdź na górę o wschodzie słońca i zrób zdjęcie malowniczego pejzażu, uszyj coś, upiecz ciasto. Możliwości jest wiele i wszystkie odnajdziesz w sobie. Nie rób czegoś, co do ciebie nie przemawia, nie kopiuj pomysłów innych. Zrób coś, co zawsze chciałeś zrobić, ale nie miałeś na to czasu ani odwagi.

Nie zastanawiaj się, nie komplikuj, postaraj się zrobić pierwszą rzecz, jaka przyjdzie ci na myśl. Pierwsza myśl bywa zazwyczaj najlepsza, to ta, której najbardziej pragniemy.

Po co to wszystko? Po to, żeby otworzyć w sobie często dawno nie otwierane drzwi i wpuścić nieco światła do tej przestrzeni, którą zamknęliśmy kiedyś dawno temu albo której zamknięcie wywołały jakieś okoliczności pojawiające się w naszym życiu. To drzwi do naszej kreatywności, do tego, kim chcielibyśmy być. To drzwi do naszego ja, do naszych pragnień, marzeń, oczekiwań, zatraconych gdzieś po drodze. To drzwi poprzez które dostaniemy się do świata naszego wewnętrznego dziecka - artysty i pozwolimy mu w końcu zaistnieć w naszym życiu.


Nie ważne ile masz lat, zawsze jest czas, by robić to, o czym się zawsze marzyło. Dlatego spróbować możesz od czegoś małego. Jedna mała zmiana zapoczątkowuje kolejną. Zapragniemy zrobić coś jeszcze, poczujemy się lepiej. Otworzy się przed nami świat zapomniany, pominięty. Odkryjemy nowe możliwości i rozbudzimy swoją kreatywność.


Widzimy się jutro !12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie