• Cataleya Art

po prostu bądź, w tej chwili, nigdzie indziej

Zaktualizowano: 20 cze 2021
"Musisz uznawać za swoje to, co przydarza ci się w życiu - tylko wtedy należysz do samej siebie"

Anne-Wilson Schaef

Weź kubek kawy, usiądź wygodnie, zapatrz się przed siebie i pomyśl nad tymi słowami... Zapisałam je, bo do mnie przemawiają w jakiś sposób. Uznałam, że warto je zapisać, warto przeanalizować. Jedno zdanie, a może wpłynąć na ludzkie życie, na jego postrzeganie. Warto się zamyślić czasem... zwłaszcza teraz, kiedy jesienna aura można powiedzieć sprzyja na takie przemyślenia. Nie musi to być deszczowa aura, może to być najpiękniejszy słoneczny dzień z majaczącymi gdzieś w oddali słonecznikami w ogrodzie sąsiada.


Mam takie momenty, że znikam. Nie pojawiam się, nie piszę... trochę mnie nie ma.. Dużo wtedy za to rozmyślam... dużo próbuję planować, dużo chciałabym zaplanować. Czasem coś wyjdzie, czasem nic nie wyjdzie. W całym tym "życiu" nie można nie być z samym sobą, nie można wyłączyć myślenia, bo ono zawsze wróci w jakiś sposób. Czasem łatwo poddać się zniechęceniu, jakiejś takiej dziwnej aurze, która potrafi opanować umysł człowieka. Łatwiej w niej trwać, niż z niej się wyrwać. Łatwiej analizować wciąż i wciąż, co przeżyliśmy, co nas spotkało, niż to zaakceptować i pójść dalej. Łatwiej wybierać znane drogi, bo to, co znane wydaje się bezpieczniejsze. Ale czy w ten sposób nie oszukujemy samych siebie? Czy należymy do samych siebie, kiedy nie pozwalamy sobie na pełne życie?


Dziś niebo jest jasne i posiada ciepły odcień błękitu, miało padać cały dzień i być pochmurnie, a wyszło słońce. Słońce jest piękne w swojej prostocie, bo nadaje wszystkiemu kształt i barwy.


Jeśli nie zaakceptujemy tego, co się nam przytrafiło i nie pozwolimy temu albo w nas zostać albo po prostu odejść, zawsze będziemy niekompletni, zawsze będzie nam czegoś brakować. Zawsze kształt naszego życia będzie jakiś wybrakowany, zawsze będziemy tęsknić a czymś, czego nie będziemy potrafili nazwać...


Weź kubek kawy w ręce, usiądź wygodnie, zapatrz się przed siebie i po prostu bądź, w tej jednej, jedynej chwili, nigdzie więcej.
5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie