• Cataleya Art

Falmouth - Kornwalia, Anglia

Zaktualizowano: 23 cze 2021

Falmouth to miasto połozone w połudnowo-zachodniej części Kornwalii, jedno z największych. Jest to miasto portowe z rzeką Fal wpływającą do morza. Na północy jest to Morze Celtyckie, a na południu Kanał La Manche.


Historia miasta zaczyna się w XVII wieku, kiedy to człowiek o imieniu Sir John Killigrew stworzył tutaj miasteczko portowe. W Falmouth rybołówstwo było ważnym przemysłem, znacząco sprzyjało rozwojowi miasta. Jako ciekawostkę mogę nadmienić, że w XVIII i na początku XIX wieku rozwijał się tutaj także inny przemysł, był nim przemyt. Przemycano głównie tytoń, który spalano w Kings Pipe czyli specjalnym ceglanym kominie.


Dziś Falmouth to głównie miasto turystyczne. Populacja ludności liczy dziś ok 22,000.

Wizytówką miasta jest Narodowe Muzeum Morskie, a także zamki takie jak Pendennis Castle oraz St Mawes Castle. Jako dawne miasto portowe, nie straciło na swojej świetności i posiada bardzo rozwinięty port, który z lotu ptaka prezentuje się wręcz spektakularnie. No i plaże... jedną z nich jest piaszczysta Gyllyngvase Beach. Jako miasto z dostępem do morza, posiada dostęp do przepięknych widoków, klify, zatoczki i wszędzie rozciągający się horyzont. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Morski Muzyki Shanty. Tak więc muzyka, szum fal, żagle rzucające swe cienie na tle zachodzącego słońca, odgłosy mew i nie pozostaje nic jak tylko zapomnieć się na chwilę i oddać magii tego miejsca.


Zapraszam do zapomnienia. Fotografie poniżej.
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie