• Cataleya Art

Droga do samego siebie

Zaktualizowano: 23 cze 2021

" To w nas samych drzemie mądrość i to w nas samych jest wszystko,

co potrzebujemy wiedzieć i aby to odkryć

musimy sami się do tego dokopać."


Kasia, podróżniczka z kanału YouTube Podróżovanie

Wiele razy już przekonałam się, że w życiu najpiękniejsze i najbardziej wartościowe jest to, co najprostsze. Najprostsze słowa, najprostsze momenty, pojedyncze chwile... Posiadane rzeczy nie dadzą nam takiego szczęścia jak np słońce, piękny dzień. Rzeczy uszczęśliwią nas może tylko na chwilę, tak naprawdę sami sobie wmawiamy, że to daje nam szczęście. Szczęśliwy i na dobrej drodze będzie ten, kto to zrozumie, kto zacznie poszukiwać... Tak jak Kasia powiedziała - odpowiedzi znajdziemy w sobie. Możemy odbyć fizyczną drogę w poszukiwaniu samego siebie, ale odpowiedzi i tak znajdziemy we własnym wnętrzu. Czasem jednak odbycie takiej drogi jest nieuniknione. Bardzo ciężko jest tak po prostu zapytać samego siebie o nurtujące nas sprawy, o to, co mamy zrobić i jacy mamy być, aby być szczęśliwymi i tak po prostu, z łatwością - otrzymać na to odpowiedzi, ot tak. Niekiedy musimy się do tego w jakiś sposób po prostu dokopać, musimy znaleźć drogę ku temu, drogę do samego siebie. Tam naprawdę są odpowiedzi i cała mądrość jakiej potrzebujemy.


Jeśli poszukujecie, nie bójcie się próbować różnych dróg, nie bójcie się być dziwni w oczach innych bo dzięki temu staniecie się prawdziwi w swoich własnych oczach, a docenią Was Ci, którzy są tak samo prawdziwi. Jeśli potrzebujecie to płaczcie, módlcie się, ale bądźcie zawsze prawdziwi i nawet jeśli jest źle i upadacie to musicie wstać, otrzepać się z kurzu i postawić krok do przodu. I tak do skutku, aż przyjdzie odpowiedź. Każdy z nas przeżył mniejsze lub większe kryzysy, każdego to w jakiś sposób zmieniło, ale w gruncie rzeczy jesteśmy do siebie podobni. Jeśli radę dają Ci, którym było naprawdę ciężko, to dlaczego Tobie się nie uda?


Jest to moja refleksja po obejrzeniu filmu Kasi i Łukasza "Camino znaczy droga", https://www.youtube.com/watch?v=XN8qAH-DB0A, do którego obejrzenia gorąco zachęcam, bo jest po prostu przepiękny :)


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie