• Cataleya Art

CZWARTEK Odwagi - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021
"Wszystko zawsze sprowadza się do jednego: drąż odpowiednio głęboko,

a dotrzesz do skalnego podłoża prawdy,

choć może się ono okazać bardzo twarde"


May SartonPrzeczytałam gdzieś kiedyś albo usłyszałam to zdanie:

- jesteśmy silniejsi od swoich lęków

muszę dodać do tego jeszcze jeden ważny element

-pod warunkiem, że zdamy sobie z tego sprawę.


Tak naprawdę życie bardzo wielu z nas definiują sprawy, które tak naprawdę nie istnieją, są to nasze lęki i obawy. Z reguły sami je sobie stwarzamy w naszej wyobraźni albo wyolbrzymiamy. Zasłaniają nam one to, co naprawdę powinniśmy zauważać, zasłaniają nam prawdę o tym, kim jesteśmy i jacy możemy być.


Bycie odważnym to świadome zawierzenie samemu sobie, to pewien proces, któremu musimy się poddać, aby móc odzyskać pełnię szczęścia. To podążanie za swoimi myślami, to dokopywanie się do swojego prawdziwego ja, wolnego od lęków i obaw. To zrobienie pierwszego kroku i nie zawrócenie z drogi. To stanie twarzą w twarz z własnym strachem i mimo to pójście dalej."Tata powiedział mi, żebym wchodząc do latarni morskiej nigdy nie patrzyła na wszystkie schody, tylko na pierwszy stopień. A potem powoli pięła się w górę.

- W ten sposób zawsze sprostasz wyzwaniom, które na początku wydają ci się zbyt wielkie. Wtedy wszystko ci się uda.

Zmniejsz świat, bądź bardziej precyzyjna, nie myśl o rozciągającej się przed tobą długiej nocy, tylko o kolejnym momencie.

- Musisz dojść do końca drogi, żeby móc w całości ją zobaczyć."


Nina George "Księga snów"W ten sposób przemierzysz drogę do odzyskania samego siebie, nauczysz się żyć tak, jak zawsze chciałeś żyć. Wypracujesz sobie takie życie, z jakiego będziesz mógł być dumny.

Nie oczekuj jednak zmian od razu, możesz przez to wpaść w pułapkę. Skup się na jednym kroku, na każdym schodku w górę, aż w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że to sama droga jest piękna, daje ci radość. Odnajdziesz się w niej.Jutro jest kolejny dzień, kolejne schody do pokonania !


#inspiracja #czwartek #motywacja #bądźkreatywny #odwaga #codzinniejedenkrok

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie