• Cataleya Art

Świat nie poczeka

Zaktualizowano: 22 cze 2021


Przyszło nam wszystkim żyć w nowych czasach, innych czasach, dziwnych czasach. Nowy rok przyniósł nowe doznania, gdzie każdy dzień stał się wyzwaniem. Każdy dzień zadziwia, budzi grozę pojawiającymi się wciąż wiadomościami, statystykami, liczbami. Myślę, że każdy z nas przewartościował już swoje życie albo robi to wciąż każdego dnia. Pojawiły się zupełnie inne priorytety, niematerialne. Ludzkie życie, mimo, iż zawsze było najważniejsze - teraz tym bardziej zyskało na znaczeniu. Okazało się, że rzeczy materialne już nie cieszą, nie są potrzebne, przynajmniej dla wielu z nas.


Świat na nas nie poczeka, nie zatrzyma się tak jak my się zatrzymaliśmy. Nie zachowa dla nas tych kolorowych kwiatów na drzewach, nie poczeka, aż będziemy mieli możliwość je podziwiać. Nie zachowa dla nas ich zapachu, żebyśmy spokojnie, bez ogarniającej zewsząd paniki, mogli wtulić się w ich woń. Świat będzie żył bez nas. Nawet mam wrażenie, że będzie mu zdecydowanie lepiej. Odetchnie, odrodzi się, odzyska nowe siły. Świat będzie żył dalej, nawet jeśli cała ludzkość się zatrzymała. My nie jesteśmy mu potrzebni, bardzo często mu tylko przeszkadzamy, niszczymy go, doprowadzamy do ruiny.

Tęsknię za zapachem tych kwiatów, za możliwością nasycenia oczu tym intensywnym kolorem. Za możliwością utrwalenia ich. Czy będzie mi dane się tym jeszcze nacieszyć ? Myślę, że tak, ale jeszcze nie teraz, nie tak szybko. Na wszystko potrzeba czasu, na wszystko przyjdzie pora. Co więc pozostaje nam teraz ?


Tutaj każdy z nas myślę, że przewartościowuje swoje własne pojęcie wolności. W zamian za to wszystko czego doświadczamy teraz, otrzymaliśmy także czas. Bardzo wszechstronne słowo, dające dowolną możliwość interpretacji. Myślę, że ten właśnie czas zamyka nas w ramach pewnej wolności. Może to trochę sprzeczne, bo wolność przecież jest nieograniczona. Nastały jednak czasy, że trzeba tą wolność nieco nakierować na nasz obecny świat i w nim umieścić. Tylko to da nam możliwość przeżywania życia w pełni. Nowego życia, z nowymi priorytetami. Nie ukrywam, że będzie trudno, będziemy tęsknić, martwić się, niektórym będzie naprawdę bardzo ciężko. Jednak wbrew temu myślę, że to przeżyjemy, lepiej, gorzej, ale jednak.

Życzę każdemu, aby odnalazł swoją wersję wolności, która pomoże mu przetrwać te czasy.


Lonely flower


A świat ? Świat będzie istniał nadal, my po prostu któregoś dnia do niego wrócimy, a on nas mimo wszystko przyjmie. Chciałabym jednak, abyśmy wrócili lepsi, spokojniejsi, nie rzucili się na ten świat z szaleństwem, ale z pokorą i szacunkiem, doceniając każdy szczegół i doceniając samych siebie.8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie