• Cataleya Art

ŚRODA Mądrości - Tygodniowa Kolekcja Motywacyjnych Kroków

Zaktualizowano: 22 cze 2021

Punktem wyjściowym do dzisiejszych rozważań są dla mnie słowa pewnej polskiej podróżniczki Katarzyny Gawlas:


"Aby być szczęśliwym człowiekiem, musimy sami o to zadbać. To my jesteśmy odpowiedzialni za swoje własne szczęście i aby móc sobie zapewnić to szczęście musimy samych siebie poznać, samych siebie zrozumieć, wiedzieć jakie są nasze pragnienia i do nich dążyć.

Nie ma innego sposobu, aby siebie poznać, zrozumieć, jak bycie w samotności."

"Samotne podróżowanie, wędrówki bardzo sprzyjają temu, aby usłyszeć swój wewnętrzny głos. Aby zrozumieć jakimi emocjami jesteśmy kierowani, jakimi uczuciami, dlaczego w dany sposób się zachowujemy."


Jeśli chcecie ją bliżej poznać, zachęcam do obejrzenia filmu "Camino znaczy droga"

https://www.youtube.com/watch?v=XN8qAH-DB0A

lub zajrzenia na kanał na Youtube PodróżoVanie

https://www.youtube.com/channel/UC6IlY-a7p3rXimkUWSz-WxwNie trzeba być uczonym, psychologiem, nie trzeba przeczytać tysiąca poradników, jak powiedziała Kasia - to w nas samych drzemie nasza własna mądrość i nikt za nas tej mądrości nie odkryje. Wszyscy jesteśmy różni, nie ma ani jednej takiej samej osoby. Każdy z nas przeżył co innego, ma inne doświadczenia, popełnił inne błędy i wyciągał z nich inne wnioski. Każdy z nas ma inne marzenia, pragnienia, zachwycają nas różne rzeczy.

Łączy nas jedno. Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Każdy z nas posiada swoją własną mądrość, to jak ją gospodarujemy, warunkuje nasze życie.

Bardzo często gubimy siebie gdzieś po drodze, przygniatają nas problemy, przygniata nas przeszłość pełna negatywnych doświadczeń, przygniata nas też codzienność, na którą wydaje się nam, że nie mamy wpływu. Przygniata nas wszystko to, co sprawia, że oddalamy się od swoich skrytych pragnień i marzeń. W ten sposób oddalamy się też od samych siebie.

Jeśli się z tym nie uporamy, nie przepracujemy w sobie, nie odnajdziemy siebie. Do tego potrzebna jest nam nasza mądrość, do której sami musimy odnaleźć drogę. Może musimy wędrować tak długo, aż do niej dotrzemy...

Już dziś zapraszam na kolejny jutrzejszy krok !#motywacja #pasja #kreatywność #mądrość #środa #tylkojedenkrok18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie