outdoor portrait

TROCHĘ O MNIE ...

Mam na imię Katarzyna i najistotniejsze, co mogę teraz o sobie powiedzieć to fakt, że niedawno zostałam mamą ślicznej dziewczynki. Moje życie wywróciło się do góry nogami i jednocześnie zaczęło się na nowo.

Cały czas próbuję je tworzyć, przekształcać i dostosowywać.

Od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii. Przeprowadzka byłą bardzo spontaniczną decyzją, ale z całą stanowczością mogę powiedzieć, że była to dobra decyzja. Bardzo polubiłam Anglię, jej architekturę, kulturę i sposób w jaki się tutaj czuję.

Brakuje mi tylko najbliższych oraz kilku drobiazgów. Brakuje wczesnych, rześkich poranków spędzanych u babci na wsi, z dala od zgiełku miasta, z kubkiem kawy w ręce i akompaniamentem szumu drzew. Brakuje mi także zimy, tego mroźnego powietrza, ośnieżonych gałęzi drzew, spadających płatków śniegu, bieli i magii jaką ta pora roku tworzy. Mimo wszystko czuję się tutaj trochę jak w domu, to bardzo piękny kraj a odkrywanie go to sama przyjemność.

Zdecydowanie jestem miłośniczką kawy, lubię rockową muzykę, pasjonują mnie tatuaże. Uważam, że świat nie mógłby istnieć bez książek, pięknych słów i sztuki.

Uwielbiam podróżować i odkrywać miejsca, w których jeszcze nie byłam, chodzić nowymi drogami i ścieżkami. 

portrait session with camera
outdoor portrait

Dlaczego fotografia?

Fotografia dla mnie to przede wszystkim piękno, to większa świadomość tego, kim jesteśmy i jak patrzymy na świat.

FOTOGRAFIA TO SIĘGANIE PO WIĘCEJ, SIĘGANIE PO EMOCJE I PRAWDĘ. Niezależnie od tego, co fotografujemy, czy to krajobraz ukazujący zasnute poranną mgłą szczyty drzew czy roześmiane dziecięce spojrzenie - zawsze pokazujemy to, co prawdziwe, naturalne, a tym samym to, co piękne.

Fotografuję od bardzo dawna, zaczynałam od aparatu Kodak na czarno-białe klisze w wieku kilkunastu lat. Pamiętam jak biegałyśmy z siostrami zimą po podwórku w metrowych zaspach śniegu a ja uwieczniałam ich wygłupy. Wtedy wszystko było jakoś prostsze, czas płynął inaczej, świat był mniej skomplikowany.

Piękne chwile, piękny czas, między innymi dzięki fotografiom, które zdobią teraz nasze albumy.

Uwielbiam oglądać stare zdjęcia, można odnaleźć w nich spojrzenia tamtych lat. Można patrzeć na nie, na nas kiedyś i za każdym razem ujrzeć coś nowego. To skarby z przeszłości, moi bliscy i ja sama - widzę siebie poprzez sposób w jaki patrzyłam na świat.

Moja fotograficzna przygoda zaczęła się tak naprawdę, kiedy kupiłam pierwszą lustrzankę. Był to używany Canon, którego w ostatniej chwili udało mi się wylicytować na internetowej aukcji. Na szczęście udało mi się zmieścić w długo odkładanym budżecie. No i tak to się zaczęło, weszłam na zupełnie inny poziom, a przynajmniej na jego pierwszy stopień.

Przebyłam długą drogę poprzez przestudiowanie historii fotografii, mechanizmów działania sprzętu fotograficznego, uczestniczyłam w wykładach fotograficznych, przeczytałam wiele książek, obejrzałam niezliczoną ilość tutoriali, poznawałam i zachwycałam się zdjęciami wybitnych fotografów jak Ansel Adams, Henri Cartier Bresson czy Yousuf Karsh. Poznanie filarów na których opiera się fotografia pozwoliło mi bardziej zrozumieć tą sztukę. 

Kiedy uświadomiłam sobie, że to tak naprawdę fotografia portretowa, rodzinna jest mi najbardziej bliska - zdecydowałam się na kurs Fotografii Dziecięcej z Odrobiną Magii i od tamtej pory otworzyły się przede mną zupełnie nowe drzwi i nowe możliwości. Zrozumiałam, że fotografia to niezwykła sztuka, dająca nieograniczone możliwości tworzenia a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 

Dziś wiem, że naciskając spust migawki - fotograf skupia w tej jednej chwili całą swoją wiedzę i doświadczenie, jednocześnie pozostając przy tym sobą i dodając do fotografowanej sceny kawałek samego siebie.

Henri Cartier Bresson miał rację mówiąc

"Fotografować, to wstrzymywać oddech, gdy wszystkie zmysły, talenty i umiejętności stają się jednością, by w ułamku sekundy zapisać uciekającą rzeczywistość ".

FOTOGRAFIA TO SZTUKA, która fascynuje i zachwyca, nie można się jej nauczyć, fotografię trzeba czuć. Tylko wtedy posiada ona prawdziwą wartość. Jak powiedział kiedyś jeden z fotografów Anze Osterman: "RÓBCIE TO CAŁYM SERCEM, ALBO WCALE".

Fotografia to nie tylko patrzenie, to bycie całym sobą w tym danym momencie, to nauka widzenia tego, co nieoczywiste, tego, czego inni nie potrafią dostrzec. To nieustanne poszukiwanie, wyprawa w nieznane, a na końcu tej drogi wyłania się prawda i piękno. 

Fotografia w pewnym momencie mojego życia wyznaczyła mi kierunek, a ja pozwoliłam sobie dać się jej prowadzić. Fotografia obecnie to moja droga, to wyprawa w nieznane, ekscytacja i nieustanne poszukiwanie kadrów.

Nie spodziewałam się, że biorąc kiedyś aparat do ręki - zupełnie nieświadomie pozostanie on przy mnie na długo.

Może to wrażliwość albo po prostu wiara w magię - magię jaką możemy stworzyć za jego pośrednictwem.

Nigdy nie przestałam wierzyć ...

Chciałabym, abyś i Ty uwierzyła/uwierzył jak wielką moc posiada fotografia, zwłaszcza ta przedstawiająca nas samych, nasze rodziny i przyjaciół. Jak ważne jest dokumentowanie nas samych, naszego codziennego życia, każdej najzwyklejszej nawet chwili.

Postanowiłam zająć się fotografią portretową z potrzeby wyrażania ludzkich emocji i uświadamiania jak ważne jest posiadanie takich fotografii. Taka FOTOGRAFIA TO SKARBY, najpiękniejsze co możemy sobie podarować - nas samych.

Z radością Ci w tym pomogę, uwiecznię radość Twoją i Twoich bliskich - WYSTARCZY, ŻE BĘDZIESZ, resztą zajmę się ja.

Z chęcią odwiedzę Was w domu, gdzie pokażemy Wasze codzienne, naturalne życie. Oferuję także spotkania w plenerze lub studio.

Skontaktuj się ze mną, a dopracujemy wszystkie szczegóły.

ZAINWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ, W TO - CO NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE.

portraie session with camera

Fotografia to sztuka prostoty

Fotografia to opowieść, która się nie kończy a trwa poza kadrem

Fotografia to wyzwania, inspiracja i wyjście na spotkanie światu