SESJE FOTOGRAFICZNE
 INFORMACJE

Sesja fotograficzna to ważne wydarzenie w Twoim życiu, warto więc dokonać odpowiedniego wyboru oraz odpowiednio się przygotować. Zapewniam Cię, że Twój wkład i przygotowanie odwdzięczy Ci się pięknymi zdjęciami - piękną pamiątką.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszam do kontaktu.

SZCZEGÓŁY SESJI

Ubiór i stylizacja

Ubiór to nasza wizytówka, odzwierciedla w pewien sposób naszą osobowość. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim doborem ubrania oraz pasujących dodatków.

Sesja portretowa

*wybierz takie ubrania, które w pewien sposób odzwierciedlają Ciebie

*wygodne, w przypadku sesji plenerowej - dopasowane do pogody

*unikaj dużych napisów, znaków markowych oraz krzykliwych, mocno podkreślonych wzorów

*unikaj łatwo gniotących się ubrań

*dopasuj odpowiednie dodatki w postaci biżuterii

*weź ze sobą akcesoria takie jak np. szal, czapka, kapelusz, torebka

*w przypadku sesji grupowych rodzinnych warto postawić na spójny wygląd, podobny styl i pasującą paletę kolorów. Najlepiej wybrać ubrania, które w pewien sposób będą do siebie pasować. Warto skupić się na kilku dominujących kolorach i powtarzać je w doborze ubrań bądź dodatków dla poszczególnych osób. Zawsze sprawdzają się stonowane barwy, jednak jeśli lubicie kolor czerwony, jak najbardziej możecie go użyć wplatając w Waszą stylizację. Najważniejsze, abyście czuli się sobą i czuli się dobrze i naturalnie.

Sesja wizerunkowa

*ubiór dopasowany do koncepcji danej sesji fotograficznej

*w przypadku sesji biznesowych najlepiej sprawdzają się eleganckie, dopasowane ubrania, koszula, marynarka, elegancka spódnica, sukienka czy spodnie; uniwersalne są jasne kolory np biała bluzka plus ciemna marynarka, jednak ciemne również jak najbardziej pasują. Ubrania powinny być nieprześwitujące, a całość prezentować się elegancko i schludnie.

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM

Sesja noworodkowa

Najlepszy czas na sesję

Tak naprawdę nie można powiedzieć kiedy jest najlepszy czas na sesję noworodkową. Każde dziecko jest inne, jedne dzieci cały czas śpią, inne są zainteresowane otoczeniem. W tym przypadku większość zależy właśnie od dziecka, dlatego też jeśli chciałbyś, aby Twoje dziecko spało na sesji to sam będziesz wiedział kiedy jest najlepszy czas w ciągu dnia, który możemy wykorzystać. Zazwyczaj jeśli zależy Wam na jak najwcześniejszym udokumentowaniu pierwszych dni życia malucha to radziłabym około drugiego tygodnia. Jednak jeśli nie możecie lub nie jesteście jeszcze gotowi - sesję wykonamy w najbardziej dogodnym dla Was terminie.

Najlepsza lokalizacja

Z całą pewnością maluszek najlepiej czuje się w domu, otoczony spokojem, zapachem i domowym ciepłem. Dlatego też warto robić sesję w Waszym domu, w pokoiku dziecka, w kołysce, wszędzie tam, gdzie czuje się najlepiej. Sesja domowa nie wymaga dużo miejsca, więc w razie potrzeby można przearanżować miejsce tak, aby odpowiednio się komponowało.

Jeśli jednak zależy Wam na zdjęciach studyjnych lub bardziej artystycznych, takie również oczywiście mogę zaoferować w specjalnie przygotowanym studio.

Długość sesji

Przybliżony czas sesji to 1-2 godziny, jednak jeśli maluszek będzie potrzebował więcej czasu to jak najbardziej on jest najważniejszy. Oczywiście zapewnimy mu tyle czasu ile będzie potrzebował na nakarmienie, przytulanie czy zabawę.

Ubiór

Zdecydowanie polecam przede wszystkim wygodne ubranka, dobrej jakości, maluszek musi czuć się dobrze i swobodnie. Najlepsze będą ubranka bez napisów czy wzorów, wykonane z miękkich, przytulnych materiałów. Wszystko zależy od rodzaju sesji, do zdjęć domowych pięknie będą wyglądać zwykłe śpioszki, do zdjęć studyjnych natomiast warto dostosować ubiór do charakterystyki i tematyki sesji.